Fórum - Téma


Voľnobežky


Fórum Kyron Voľnobežky

Manuály  |  Inzerce  |  Model SSang Yong Kyron  |  Naše vozidla2011-07-11 20:17:18

Dali opraviť automatické voľnobežky, vraj ich rozobrali potom zložili vymenili membrány a čuduj sa svete nefunguje, resp. zaberá ozve sa rana z prednej nápravy a náprava prestane ťahať. Je to hlavne pri prudkom zrýchlení. Ak ideš pomaly ale skutočne pomaly tak to funguje, ale aj tak sem tam prestane ťahať predok. ozve sa kovový zvuk predok neťaha. Potom znovu vypnem zapnem 4 x 4 a ide to dobre. Po chvíli zasa nastane výpadok predku.

Ste tu odborníci tak sem z radami , čo to môže byť?!?!

Nechcem mechanické voľnobežky Chcem , aby sa to dalo opraviť ... .

2011-07-13 00:38:19

ČágoSssss ogare nemůžeš repasovat volnoběžky bez toho abys nevyměnil gufera přední i zadní v nábojich protože hlavně přez ně uniká podtlak a taky je potřeba zkontrolovat celé vedení podtlaku a vyčistit ho hadičky včetně ventilů a napojení do kol tam to může byt uhnilé tak to zrob a dej vědět estli to funguje

2011-07-13 21:01:36

A až to všechno uděláš a ono to bude fungovat, tak za rok dva znova udělat. Pak třeba dáš ty mechanické volnoběžky, protože jsou napořád... Tak asi tak.

2011-07-13 22:03:26

No ono sa na tom až tak po teréne nejazdí, mohlo by to vydržať aj viac ako dva roky .

Vieš robila to firma a malo to byť v poriadku a nie je, tak zisťujem čo to môže byť až by si nevedeli rady, znovu. Lebo auto nám odovzdali ako opravené .... .

2011-07-14 00:02:02

Má pravdu předsedo

2011-08-01 16:57:44

Ahoj

nejsem žádnej mechanik ale měl jsem 2 nosorožce kde jsem při prvním výpadku předku hned namontoval mech. volnoběžky .Ale k věci ted mám kyrona kupoval jsem ho před 2 roky v německu jako nový vůz ted mám najeto 90000 .Problém s tím že se mi občas ozvala rána vpředu a vypadl předek jsem měl taky .U mě to byo vadné ložisko v kole .Po výměně ložiska funguje předek normálně.Jinak u nás ve středočeském kraji je ve Světici opravna Ssangyong a vedoucí je velmi ochotný a znalý člověk mohu tento servis vřele doporučit.On mi vysvětloval že podtlakové volnoběžky u Kyrona fungují obráceně než u Nosorožců .U nosorožce když nastal problém s podtlakem vpředu tak přední náhon vypadl ale u Kyrona v případě problému s podtlakem ZŮSTANOU VOLNOBĚŽKY SEPNUTÉ a předek zůstane až do opravy stále sepnutý.

2011-08-02 09:31:51

Auto je v servise, rozoberajú prevodovku?!?!?! Voľnobežka bola zodratá, teraz všetko zapínalo ale pri väčšej záťaži automaticky rana z predku predok prestal ťahať. resp. ak začal hrabať zadok rana z predku a predok prestal ťahať. zastaneš dáš do N a zasa predok ťaha, zadok zahrabe jeb rana z predku predok neťahá... .

doplnok:

Zodraté ozubenie v prídavnej prevodovke pri vačšej záťaži vyskakuje von, oprava min 10-15 dní, čaká sa na súčiastky ...

2012-05-03 22:20:52

Ahoj vydim ze sa vyznas v zavadach Mam mensi problem neviem co to je na kyrone ked idem cez jamu a nerovnost na vozovke tak mi tak skripe ako podvozok alebo akoby zo spodu tak akoby zadna naprava ked sa naklana auto zo strany na stranu cey nerovnost pozrel to mechanik a nic nenasiel ale ja to sem tam zapocujem.A posledna otazkaja mam automat kyron som si vsimol ye ked hadze rychlosti tak ma dlhu odozvu nez hodi rychlost to tak ma byt prevodovy olej mam vymeneni. Dakujem za odpoved budem cakat.

Adam.

2013-02-04 22:03:51

Ani som si nevšimol, že tu niekto písal . Čo sa týka neskorého radenia rýchlosti u nás je to dané, že po oprave tečie mierne prevodovka a tak sa stráca olej, čiže každé tri mesiace dolejeme liter prevodového oleja, potom to ide normálne. A čuduj sa svete, rok a pol po oprave, rana z prednej nápravy a jeb 4 x4 je vyhodené, tie isté problémy, chrapčanie z prednej nápravy. Ideme tam dať AVM voľnobežky uvidíme, či to je len v tom alebo je to zasa problém v prevodovke. A čuduj sa svete kolega bol na ukrajine a prišiel so zadnou poloviciou výfuku v kufri, korejci výfuk navrhli z papiera.

Máme teda dilemu, či to auto strelíme, alebo necháme zasa opraviť, resp. sa budeme ho opravovať vo voľnom čase. Lebo Kyron na snehu bez 4x4 , jazdí ako žigilák bez vrecka cementu v kufri.

2013-02-05 06:40:32

Ahoj Kyron má volnoběžky strašně slabé téměř každý rok (40 000km) se ozve kovová rána ze předku a volnoběžka je v háji ,Takže už to beru jako samozřejmost že jednou za rok nechám s servisu cca 5000 za novou volnoběžku a jednou za 2 roky je to i s novým nábojem za cca 15000 korun.Podvozek mi taky občas skřípe ale začalo to až potom co jsem auto nazvedal.Tak jsem koupil wédéčko a jednou za měsíc promažu uložení předních pér a je po skřípání.

2013-02-05 21:33:50

Vieš dať volnobežky AVM na Kyrona na origo náboj?Problém s priraďovaním predku je pri všetkých automat.volnobežkách. V mraze na snehu sa podtlaky od motora rosia,namrzaju a určite na mieste naplno nezapadnú.Pri plne nezaradenej volnobežke dupneš na plyn,cvakne el.uzávierka a potroche vylamuješ zuby. V návode pre Sorento odporúčajú niekolko metrov opatrnej jazdy až potom je predok plne zaradený.Mne v núdzi pomohlo aj točenie kolesami do strán.Pri dlhodobe zlom počasí vyradím podtlak a predok odpájam len motorčekom.

2013-02-06 12:15:13

Ja neviem či to pasuje ale teraz mi odpísali, že tam idú iba manuálne a na Kyrona aj tak nemajú. 4o sa týka vytáčania kolies, tu je základný problém, keď vytočíš tak tam to rupe najskoršie. Pravdaže ak zaraďujem 4x4 nerobím to tak, že to zaradím a dupnem na plyn, ale najprv cúvnem a potom idem dopredu resp. podľa potreby smeru jazdy aj naopak. Ani to nepomôže proste to vyletí a len počuť zuby o zuby. Máš pravdu, že sa to vždy stalo v zime, niečo na tom bude.

Potrebujem teda zohnať voľnobežky na Kyrona vie mi niekto pomôcť ? - automatické

ďakujem

2013-02-06 19:29:37

www.1234.cz


Odpovědět